ElektronikModem, RouterRouter

2024’ün En İyi Wi-Fi Routerları

İnternet Servis Sağlayıcınızın (ISP) sağladığı eski routerdan bıktıysanız veya ev ağınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak ve her ay ödediğiniz internet hızlarından tam anlamıyla yararlanmak istiyorsanız, bugün alabileceğiniz en iyi Wi-Fi routerlar burada.

Hangi Wi-Fi routerların gerçekten en iyisi olduğunu belirlemek için onları geniş kapsamlı gerçek dünya testlerinden geçiriyoruz, ayrıca Keysight IxChariot ve iPerf3 gibi ağ benchmark yazılımlarını da kullanıyoruz. İncelediğimiz her Wi-Fi routerı, menzil ve verimliliklerini ölçmek için 15, 50, 75 ve 100 feet mesafede test ediyoruz. Ayrıca, her Wi-Fi routerının duvarlar ve tavanlar arasında veri itme performansını da görüyoruz. Şu anda genel olarak en iyi seçimimiz Wi-Fi 7 destekli Asus RT-BE96U iken, 100 doların biraz üzerindeki fiyatıyla TP-Link Archer AX55 bütçesi kısıtlı olanlar için harika bir seçim.

Yükseltmenizi kolaylaştırmak için, ihtiyaçlarınıza uygun farklı türde routerları bir araya getirdik. İster Wi-Fi 7 ile en son teknolojiye sahip bir router, isterse daha mütevazı ama hala önemli bir yükseltme sunan Wi-Fi 6E router arıyor olun, her bütçeye uygun bir şeyler burada. Aynı şekilde, geleneksel Wi-Fi routerlarının yanı sıra, bir Wi-Fi genişleticiye ihtiyaç duymadan tüm evde Wi-Fi sağlayan en iyi mesh Wi-Fi sistemlerinden birkaçını da sergiledik.

En İyi Genel Wi-Fi Router

1. Asus RT-BE96U
Wi-Fi 7 destekli Asus RT-BE96U, genel olarak en iyi Wi-Fi router seçimimizdir. Geniş menzil, yüksek performans ve duvarlar arası veri itme yetenekleri ile öne çıkar.

En İyi Bütçe Dostu Wi-Fi Router

2. TP-Link Archer AX55
TP-Link Archer AX55, yaklaşık 100 dolar fiyatıyla bütçesi kısıtlı olanlar için harika bir seçimdir. Hızlı performans, iyi menzil ve uygun fiyatı ile dikkat çeker.

En İyi Wi-Fi 6E Router

3. Netgear Nighthawk RAXE500
Netgear Nighthawk RAXE500, Wi-Fi 6E destekli en iyi routerlarımızdan biridir. Yüksek hızlı bağlantılar ve geniş kapsama alanı sunar.

En İyi Mesh Wi-Fi Sistemi

4. Google Nest Wifi Pro
Google Nest Wifi Pro, tüm evde kesintisiz Wi-Fi kapsama alanı sağlayan en iyi mesh Wi-Fi sistemlerinden biridir. Kullanım kolaylığı ve geniş kapsama alanı ile öne çıkar.

En İyi Oyun Routerı

5. Asus ROG Rapture GT-AX11000
Asus ROG Rapture GT-AX11000, oyuncular için en iyi routerlardan biridir. Yüksek performans, düşük gecikme süresi ve geniş kapsama alanı sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir